Czym się kierować przy wyborze komody do salonu?

Czym się kierować przy wyborze komody do salonu?

Czy właśnie urządzasz mieszkanie? A może zastanawiasz się nad przemeblowaniem salonu? Wśród wielu mebli, takich jak sofa czy stolik, nie może zabraknąć komody. Zadasz pewnie pytanie, jaki jest uniwersalny sposób na dobranie tego typu produktu do Twojej przestrzeni codziennej? Tutaj dowiesz się, na co zwrócić uwagę, dobierając odpowiedni mebel.

Na co zwrócić uwagę, żeby dobrze wybrać komodę do salonu?

Dwie najważniejsze kwestie, które musisz rozstrzygnąć przy wyborze komody, to wielkość pomieszczenia oraz wygląd salonu. Zanim jednak określisz te rzeczy, pamiętaj, żeby odpowiedzieć sobie też na pytanie – jaką funkcję ma spełniać komoda do salonu? Może mieć zastosowanie czysto reprezentacyjne, np. pokazywać zawartość domowej biblioteczki. Ale nie tylko. Może też być elementem większej całości, jak np. meblościanki. Skoro wiesz już na tym etapie, do czego będzie Ci służyć omawiany mebel, czas określić wielkość salonu.

Jak dobrać komodę do wielkości salonu?

Inaczej ma się sprawa z przestrzenią, w której znajduje się aneks kuchenny z dużym salonem, a np. kawalerką, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Zasada jest prosta – im mniejsza przestrzeń, tym bardziej funkcjonalny charakter powinna mieć komoda. Dlatego do kawalerek przyda się mebel mieszczący ubrania, natomiast w przypadku większych salonów można zastanowić się nad okazałą komodą, która będzie miała funkcję bardziej ozdobną. Nie oznacza to, że w małej przestrzeni trzeba rezygnować z wyglądu mebla! Wręcz przeciwnie, na rynku można znaleźć zarówno użyteczne, jak i reprezentacyjne w swym wyglądzie komody.

Jaką komodę wybrać, żeby pasowała do Twojego wnętrza?

Warto prześledzić w sieci różne trendy umeblowania. Można postawić na minimalistyczny, skandynawski sznyt, który sprawdzi się w małych pomieszczeniach, ze względu na swoją jasną kolorystykę. Do łask powraca styl PRL, gdzie okazałe meblościanki stają się ozdobą dużych przestrzeni. Oprócz tego masz do wyboru surowy acz urokliwy styl rustykalny. Przy doborze komody ważny jest wygląd pozostałych mebli!

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl