Jakie meble do nowoczesnego salonu?

Jakie meble do nowoczesnego salonu?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń, które znajdują się w domu. Powinien być wygodny, ale jednocześnie estetyczny tak, by zachęcał do spędzenia w nim czasu i aby zaproszeni goście czuli się komfortowo. Jakie meble wybrać, jeśli chcemy urządzić salon w stylu nowoczesnym? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie meble są ważne w salonie?

Każdy może wyobrażać sobie swój wymarzony salon nieco inaczej. W większości przypadków wykorzystywane są jednak meble, takie jak:

  • sofy i kanapy, które powinny być wygodne, a jednocześnie piękne; ich wielkość i układ muszą być dopasowane do ilości członków rodziny i do częstotliwości przyjmowania gości,
  • komody powinny być skonstruowane tak, by zajmować jak najmniejszą ilość miejsca, a jednocześnie wyróżniać się pojemnością,
  • ławy i stoliki powinny być dopasowane do kanapy; ich powierzchnia musi być łatwa do czyszczenia,
  • fotele, czyli elementy, które zdobywają obecnie coraz większą popularność i gwarantują wyjątkową wygodę.

Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu?

Wybierając meble do nowoczesnego salonu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich kolorystykę. Barwy powinny być eleganckie, ponadczasowe i utrzymane w duchu minimalizmu. Jedne z najpopularniejszych opcji to biel, granat i czerń. W wielu aranżacjach pojawiają się także żywe, energetyczne kolory, które wprowadzają szczyptę szaleństwa.

Szafy, witryny i komody powinny być wykonane z lakierowanych, połyskujących elementów. Z kolei ich kształty powinny być proste i ponadczasowe. Nowoczesności dodadzą im także metalowe, proste uchwyty.

Świetnym uzupełnieniem nowoczesnego salonu są również starannie dobrane dodatki. Nie powinny być one czymś, co dominuje. Chodzi raczej o podkreślenie charakteru innych elementów.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl