Koniec meblościanek – niech żyją meble modułowe!

Koniec meblościanek – niech żyją meble modułowe!

Każdy z nas pamięta popularne w czasach PRL meblościanki. Ten zestaw mebli w całości mieścił się pod jedną ze ścian, a do jego głównych zalet należało solidne wykonanie i duża ilość miejsca przeznaczonego do przechowywania.

Z drugiej strony, meblościanka miała też swoje wady. Przede wszystkim stanowiła nierozerwalną całość, co sprawiało, że niezbędne było kupowanie i instalowanie kompletnego zestawu. Było to konieczne nawet jeśli jakaś jego część niekoniecznie interesowała nabywcę. Oprócz tego raz ustawioną meblościankę trudno było przestawić lub wynieść. Niemożliwe było też usunięcie jednego elementu, bez zaburzania całości. Obowiązywała zasada: meblościanka pozostaje w komplecie lub nie ma jej wcale. 

Nie dziwi więc fakt, że meblościanki zostały wyparte przez meble modułowe. Przyczyną było m.in. fakt, że siermiężna stylistyka z epoki Gierka stała się absolutnie passé. Nowe trendy bazowały na innowacyjnych rozwiązaniach i eleganckich, ale lekkich aranżacjach meblarskich. Dodatkowo zarówno projektanci, jak i sami użytkownicy zauważyli, że meble modułowe wykazują wiele zalet, który nie posiada kultowa, ale kojarząca się z przeszłością meblościanka. O jakich zaletach mowa?  

Przewaga mebli modułowych nad meblościankami 

Dlaczego meble modułowe zyskiwały i wciąż zyskują coraz większą popularność? Przede wszystkim dlatego, że, jak wskazuje ich nazwa, składają się z modułów. Ich części można dowolnie dobierać i dopasowywać do danego rodzaju pomieszczenia. Taka elastyczność sprawia, że pod względem funkcjonalności stanowią rozwiązanie o wiele lepsze, niż meblościanki. Jednocześnie w ramach danego kompletu poszczególne elementy są utrzymane w tej samej stylistyce, czym w pewnym stopniu przypominają królujące w czasach PRL wyposażenie. 

Tworzone obecnie komplety mebli modułowych, są dopasowane do każdego rodzaju pomieszczeń. Sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także w pokoju dziecięcym, łazience czy kuchni. Wykazują tak dużą elastyczność, że możliwe staje się dostawienie czy też odstawienie danego modułu na czas, kiedy jest on potrzebny lub przeciwnie - kiedy chwilowo nie spełnia swojej roli. 

Podsumowując, meble modułowe są funkcjonalne, wygodne i estetyczne. Ich wykorzystanie pozwala nam na stworzenie nowoczesnego pomieszczenia, w którym wszystko ma swoje miejsce. Już dziś przekonaj się, jak mogą odmienić Twoje wnętrza! 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl