Sypialnia Twoich marzeń

Sypialnia Twoich marzeń

Jednym z najbardziej intymnych i najważniejszych miejsc w każdym domu jest sypialnia. To w niej ludzie wypoczywają po ciężkim dniu, czy spędzają czas z żoną lub mężem, sami, bez wglądu osób trzecich. Dlatego też właśnie przykłada się tej części mieszkaniowej bardzo wiele uwagi, ponieważ w tym pomieszczeniu ludzie zaczynają dzień, budząc się, i w tym samym go kończą, kładąc się spać. Wszyscy projektanci są zgodni co do tego, że sypialnia musi być miejscem relaksu, dlatego proponowane są odpowiednie stylizacje, oraz wprowadzane są stosowne meble, najwyższej jakości, w które zaopatrzy nas salon meblowy Kera Meble.

Barwy sypialni

Z uwagi na to, że w sypialni się wypoczywa, i temu właśnie celowi ma służyć, projektanci bardzo dbają o odpowiedni dobór kolorów obecnych w pomieszczeniu. Należy pamiętać, że choć pewne kolory możemy wręcz kochać, to jednak niekoniecznie mogą one służyć naszemu relaksowi. Bardzo wyraziste i ostre odcienie wprowadzają niepokój i stres, które nie sprzyjają relaksowi, szczególnie po ciężkim dniu. Kolory bardziej wyraziste, pokroju czerwieni, które pobudzają mózg do działania, rzucają się w oczy, również nie służą odpoczynkowi, ponieważ w dłuższej perspektywie męczą. Należy także wystrzegać się kolorów bardzo ponurych, ciemnych, jak sztandarowa czerń. Z pewnością nie wywoła ona u nas pozytywnych skutków. Projektanci polecają do sypialni raczej kolory pastelowe i ciepłe, tworzące pozytywny nastrój, kojące wzrok i uspokajające.

Meble i elementy wystroju

Stylizację w sypialni uzupełnia jej wystrój. Sypialnia marzeń powinna być naszym miejscem, nie może w niej niczego zabraknąć. Warto jednak zastanowić się nad zasadnością pewnych elementów wystroju oraz odpowiednim doborem mebli. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, jednak jeśli mamy w domu czy mieszkaniu pomieszczenia do przechowywania ubrań, a samo pomieszczenie sypialniane nie jest zbyt duże, wówczas dobrze jest ograniczyć meble sypialniane oraz ich rozmiar, do niezbędnego minimum. Ludzie bardzo dobrze wypoczywają w przestrzennych pomieszczeniach i źle się czują, gdy jest w nich ciasno. Niekiedy szafka na telewizor, łóżko oraz szafka przy łóżku to wszystko, czego potrzebujemy. A do tego możemy zamówić meble w dowolnej stylizacji oraz kolorystyce i rozmiarze, co znacząco ułatwia sprawę. Warto także unikać w sypialni elementów wystroju mogących budzić niepokój – zdjęcia, zegar, obrazy, są zawsze mile widziane; poroże czy inne trofea, już mogą przyprawić nas w nocy o zawrót głowy.

Pozostałe akcenty

Sypialnia marzeń opiera się o kolory i meble, o wykończenie podłóg oraz sufitów. W zależności od upodobań projektanci dobierają fototapety czy regipsy dodające uroku, ale mieszczące się w skali odpowiedzialnej za wypoczynek lokatorów. W zależności od upodobań stosuje się firany, zasłony, czy rolety, jako przyozdobienie okien, oraz dywany jako ozdobę dla podłogi. Oprócz oświetlenia naściennego lub sufitowego bardzo modne i praktyczne jest także używanie oświetlenia LED, które można dowolnie ulokować i zaprogramować, tak pod względem kolorystyki jak i czasu działania. Jednak niezależnie od tego czym dla nas jest wymarzona sypialnia, kierujmy się w jej urządzeniu przede wszystkim jakością – odpowiednie meble, wygodny materac do łóżka, oświetlenie wysokiej jakości; wówczas będziemy z sypialni zadowoleni i będziemy do niej z miłą chęcią wracać.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl