Idealny pokój dla ucznia - inspiracje

Idealny pokój dla ucznia - inspiracje

Urządzenie pokoju dla dziecka, który będzie łączył funkcję miejsca do nauki, zabawy i snu nie jest łatwym zadaniem. Trzeba pamiętać, że prawidłowo przygotowany pokój może mieć wpływ na wyniki w nauce. Wybór odpowiednich mebli, które stworzą bezpieczną, przytulną a przy tym funkcjonalną przestrzeń to jeden z podstawowych warunków pokoju idealnego. 


Biurko - podstawowe wyposażenie pokoju ucznia

Mebel którego nie może zabraknąć w pokoju ucznia to biurko. Będzie ono służyć do odrabiania lekcji, rysowania czy kreatywnego spędzania wolnego czasu, dlatego powinno być przystosowane wysokością i wielkością do potrzeb jego użytkownika. Dobrze aby posiadało zamkniętą szafkę lub szuflady, gdzie zmieszczą się artykuły biurkowe. Można do tego celu wykorzystać mobilne kontenerki, które oferuje wielu producentów.

Krzesło - wygodne i ergonomiczne

Drugim podstawowym elementem jest komfortowe, dopasowane do wieku dziecka krzesło. Dobrym rozwiązaniem jest fotel obrotowy z możliwością regulacji wysokości, który będzie rósł wraz z dzieckiem. Dzięki kółkom z łatwością można nim manewrować po pokoju. Wybierać można z szerokiej gamy foteli dopasowanych rozmiarem i kolorami do potrzeb i preferencji każdego. 

Szafy, komody i regały - miejsce do przechowywania

Ciuchy, książki, zabawki, elektronika.. rzeczy do schowania jest sporo. Dobrze, aby w pokoju znalazło się miejsce na pojemną szafę. Warto zwrócić uwagę na modele posiadające podział na drążki i półki, są one wówczas bardziej pojemne. Jeśli mamy taką możliwość ciekawym rozwiązaniem będzie wybór szafy przesuwnej, w której z pewnością zmieści się cała garderoba dziecka. Komody i  regały przydadzą się na akcesoria potrzebne do szkoły i zabawy. Część z nich możemy wyeksponować w otwartych częściach mebla. 

Łóżko lub kanapa - regeneracja po całym dniu

Pokój dziecka służy mu najczęściej również za sypialnie. Warto aby miejsce do snu było wygodne, z pewnością najlepiej w tym celu sprawdzi się łóżko z materacem. Odpowiedni materac przystosowany do wagi dziecka pozwoli mu zregenerować się po całym dniu nauki i zabawy. Innym rozwiązaniem jest wybór kanapy z funkcją spania, która w ciągu dnia może służyć do siedzenia i zabawy a w nocy zmienia się w duże łóżko. Kanapy najczęściej wyposażone są w pojemniki. 

Fotel, pufy - czas relaksu i odpoczynku

Jeśli mamy tylko taką możliwość i gabaryty pomieszczenia na to pozwalają umieśćmy w pokoju dziecka fotel lub wygodną pufę która może służyć do odpoczynku lub np. czytania książki. Dobrze w tym celu sprawdzają się pufy-piłki wypełnione granulatem styropianowym które możemy dopasowywać do swoich potrzeb. 

Zadbać należy aby pokój dziecka był jego enklawą, aby czuło ono, że jest to jego miejsce do którego z chęcią będzie wracał po dniu spędzonym w szkole. Wybierając meble zwróćmy uwagę aby podobały się one naszym pociechom, a przy tym były funkcjonalne i bezpieczne. 

Poniżej garść inspiracji, wszystkie meble dostępne są w salonach meblowych KERA.HEY - FORTE MEBLE

CANNMORE - FORTE MEBLE
HUD - FORTE MEBLE

KOLAZA - FORTE MEBLE

STORY - MEBLE LENART

LUNA - RESTOL MEBLE

BRYZA - RESTOL MEBLE

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl